Eksperci Sportowego Rodzica

Prawo Sportowe

Dariusz Laszczyk

Prawo Sportowe

Jestem prawnikiem, radcą prawnym z ponad 10 letnim doświadczeniem. Reprezentuje Klientów z całego kraju jako pełnomocnik przed sądami: cywilnymi, gospodarczymi, Sądem Najwyższym oraz przed sportowymi sądami arbitrażowymi, w tym przed Piłkarskim Sądem Polubownym PZPN i Trybunałem Arbitrażowym Do Spraw Sportu przy PKOL.
Prywatnie przedsiębiorca, prowadzę również działalność charytatywną. Pasjonuje się tematyką rozwoju osobistego. Reprezentuję zwodników, kluby piłkarskie, trenerów oraz agentów piłkarskich w sporach sportowych. Jestem autorem bloga o tematyce prawa sportowego.

Autor artykułów z prawa sportowego i wykładowca.

e-mail: dariusz.laszczyk@kancelaria-laszczyk.pl / kom: +48 509 540 118 / strona: www.prawopilkarskie.pl

 

Poświęć kilka chwil, i poznaj mnie lepiej.

Cześć, cieszę się, że tu trafiłeś i mam nadzieje, że jesteś zainteresowany nawiązaniem ze mną współpracy.
Dariusz Laszczyk, jestem prawnikiem – radcą prawnym zajmującym się prawem sportowym. Udzielam pomocy zawodnikom, trenerom piłki nożnej, klubom i akademiom piłkarskim oraz agentom sportowym, a także innym podmiotom związanym ze sportem.
Jestem autorem postów na stronie www.prawopilkarskie.pl.

Oprócz prowadzenia spraw cywilnych, karnych i administracyjnych reprezentuję także swoich Klientów jako pełnomocnik przed Piłkarskim Sądem Polubownym działającym przed Polskim Związkiem Piłki Nożnej w sporach prawnych związanych z piłką nożną. Prowadzę szkolenia i kursy dla osób z branży sportowej m.in.: dla dyrektorów sportowych, agentów sportowych, zawodników i rodziców młodych zawodników oraz dla właścicieli i kadry zarządzającej klubami i akademiami piłkarskimi. Jestem również autorem publikacji o tematyce prawnej w popularnym w środowisku sportowym czasopiśmie – Asystent Trenera.

W swojej pracy zajmuje się prowadzeniem negocjacji biznesowych, tworzeniem i rejestracją start-upów, wsparciem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz odzyskiwaniem różnego rodzaju należności, czyli windykacją długów. 

Posiadam zarówno wykształcenie prawnicze, jak i ekonomiczne. Jestem absolwentem Uniwersytetu Marii – Curie Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Prawa i Administracji, kierunek Prawo. Dodatkowo jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wydział Ekonomii, kierunek Strategia i Planowanie Biznesu, gdzie obroniłem pracę podyplomową z zakresu strategii rozwoju akademii piłkarskich działających w Polsce w formie fundacji. Ukończyłem liczne kursy i szkolenia z zakresu windykacji należności, zarządzania należnościami w firmie oraz z zakresu procedur restrukturyzacji spółek prawa handlowego. Ponadto ukończyłem szkolenia z zakresu organizacji biznesów sportowych, prowadzenia i zarządzania klubami piłkarskimi oraz pośrednictwa transferowego zawodników. Posiadam wiedzę z zakresu pozyskiwania funduszy europejskich, inwestowania środków finansowych oraz zarządzania projektami. Uczestniczyłem w kursach o tematyce strategii rozwoju przedsiębiorstw, analizy finansowej, marketingu i strategii marketingowych w firmach, podejmowania decyzji kierowniczych oraz strategii podatkowych przedsiębiorstw. Ukończyłem także kurs na Mediatora Sądowego uprawniający do wpisu na listę stałych mediatorów sądowych. Jestem zarejestrowany w bazie kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Założyłem wiele klubów i akademii piłkarskich oraz innych biznesów sportowych, a teraz na bieżąco wspieram je w prowadzeniu i rozwoju prowadzonej działalności. 

Zawodowo jestem właścicielem KANCELARII PRAWNEJ mieszczącej się w Poznaniu oraz prezesem zarządu i właścicielem firmy doradczej LASZCZYK FOOTBALL GROUP. 

Od kilku lat prowadzę także działalność charytatywną dla osób potrzebujących pomocy za pośrednictwem swojej FUNDACJI WSPARCIA MŁODYCH I STARSZYCH POKOLEŃ.

Prywatnie, jestem fanem piłki nożnej. Poza kibicowaniem swojej ulubionej drużynie jaką od dzieciństwa jest Manchester United, cały czas poszerzam w teorii i praktyce wiedzę z zakresu treningu piłkarskiego oraz zarządzania, organizacji i prowadzenia biznesu sportowego przez największe kluby i akademie piłkarskie, działające zarówno w Polsce jak i zagranicą. W latach juniorskich byłem zawodnikiem – najpierw drużyny z mojego rodzinnego miasta, czyli Stali Kunów, a następnie po spektakularnym transferze o kilka szczebli rozgrywkowych, stałem się zawodnikiem ekstra klasowego klubu, jakim wtedy była drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Moją przygodę z piłką nożną na boisku zahamowała kontuzja kolana, co sprawiło, że dzisiaj mamy szansę się spotkać i zrealizować wspólnie projekty sportowo – biznesowe. Poznałeś mnie, a teraz ja zachęcam Ciebie do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego i opowiedzenia mi swojej historii … 

Prawo Sportowe

Różnorodność usług:

Projekt „Sportowy Rodzic” oferuje różnorodne usługi i obejmuje dostęp do wielu ekspertów – od prawników, managerów sportowych, aż po trenerów indywidualnych w różnych dziedzinach. Działamy również w obszarze ubezpieczeń, fizjoterapii, dyrekcji akademii i wielu innych. Pakiety usług są zróżnicowane, co pozwala każdemu rodzicowi znaleźć dedykowane wsparcie zgodne z aktualnymi potrzebami.

„Sportowy Rodzic” to kompleksowy projekt, który daje rodzicom możliwość nauki, dzielenia się doświadczeniami i korzystania z różnorodnych usług wspierających rozwój sportowy ich dzieci. Nasza inicjatywa edukuje, inspiruje i motywuje. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki różnorodności podejmowanych działań i zaangażowaniu ekspertów. Zostań częścią naszego projektu i rozwijaj się razem z nami!

Dołącz do nas

Pokażę Ci krok po kroku jak pracujemy na nasz sukces – opowiem Ci historię, jak z podwórka na wsi w 3 lata doszliśmy do grania na boiskach ekstraklasy i co ważne, w wieku zaledwie 15 lat, zaloguj się do serwisu i zyskaj pełny dostęp do materiałów w których przedstawię Ci mnóstwo praktycznych i kluczowych wskazówek, dzięki którym łatwiej znajdziesz odpowiedź „Jak być Sportowym Rodzicem” a zarówno Twoje dziecko jak i Ty, będziecie w pełni cieszyć się wspólną sportową pasją.

Rejestracja >>